Barcelona - przewodnik

O BARCELONIE

Historia
Ludność
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Koszty życia
Pogoda

PODRÓŻ DO BARCELONY

Tanie loty
Porty lotnicze
Port morski
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Konsulaty i Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Bary i Restauracje
Nocne życie
Zakupy
Plaże

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

INNE MIASTA EUROPEJSKIE

Lizbona
Alicante

Ważne informacje, telefony kierunkowe, przepisy ruchu drogowego

Przed podróżą do Barcelony powinieneś zasięgnąć informacji o kilku ważnych rzeczach, takich jak opieka medyczna, regulacje ruchu drogowego, godziny otwarcia urzędów i sklepów, oraz innych przepisów i zwyczajów, które mogą różnić się od tych, które znasz ze swojego kraju.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości, o których powinieneś wiedzieć planując swoją podróż i pozostając w tym przepięknym mieście. Radzimy abyś dokładnie się z nimi zapoznał – może ci to pomóc uniknąć wielu niekomfortowych i niespodziewanych sytuacji.

Telefony:

Numer kierunkowy do Hiszpanii to 0034. Gdy chcesz zadzwonić do Hiszpanii musisz wybrać 0034 i następnie numer abonenta, do którego dzwonisz. Oczywiście nie musisz wybierać kierunkowego, jeśli dzwonisz w obrębie Hiszpanii.
Jeśli podczas pobytu w Barcelonie masz zamiar korzystać ze swojego telefonu komórkowego jeszcze przed wyjazdem upewnij się u Twojego operatora czy masz aktywny roaming oraz zapoznaj się z tabelą opłat.

Regulacje ruchu drogowego:

Samochody i rowery, jak wszędzie muszą stosować się do pewnych przepisów , przede wszystkim zaś nie przekraczać maksymalnych prędkości, które wynoszą:
na terenach zabudowanych - 50 km/h
na autostradach - 120 km/h
na drogach dwu- i więcej pasmowych - 100km/h
na pozostałych drogach - 90 km/h.


Maksymalna dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi to 0,5%, co odpowiada dwóm 33 cl puszkom piwa wypitym przez osobę dorosłą o przeciętnej budowie ciała. Zalecany jest całkowity zakaz picia alkoholu podczas jazdy.
Koniecznym jest posiadanie w samochodzie kamizelki ochronnej oraz dwóch trójkątów. W razie wypadku lub awarii jeden z nich należy umieścić przed pojazdem, a drugi za nim.

Opieka zdrowotna:

Jeśli będziesz potrzebował pójść z wizytą do lekarza w Barcelonie (i ogónie w Katalonii) powinieneś udać się do najbliższej placówki CAP Centre d'Atenció Primaria. Jest to publiczna klinika otwarta w godzinach od 8.30 do 20.30. Ponadto udostępniona została również 24-godzinna linia telefoniczna: 902 111 444.

I co najważniejsze – NIE ZAPOMNIJ zabrać ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego! Można ją bez problemu otrzymać w odpowiednim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.


Godziny otwarcia:


Banki, urzędy i inne instytucje publiczne otwarte są zazwyczaj od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. W mieście znajduje się jednakże wiele bankomatów, więc nie powinieneś mieć problemu z wypłaceniem gotówki ze swojego konta.

Sklepy nie mają dokładnie określonych godzin otwarcia. Zazwyczaj w godzinach rannych otwarte są od 9:00 lub 10:00 do 13::00-14:00, i później wieczorem od 16:00-17:00 do 20:00. W sobotę są otwarte tylko rano, natomiast w niedzielę wszystko jest zamknięte.

Wyszukiwarka hoteli w Barcelonie

Data od:       Data do:       

WYSZUKIWARKA:
Przewodnik po Barcelonie - EBookPrzewodnik po Barcelonie - wersja papierowaSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu barcelona-przewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) BARCELONA-PRZEWODNIK.PL 2008 - 2014