Barcelona - przewodnik

O BARCELONIE

Historia
Ludność
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Koszty życia
Pogoda

PODRÓŻ DO BARCELONY

Tanie loty
Porty lotnicze
Port morski
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Konsulaty i Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Bary i Restauracje
Nocne życie
Zakupy
Plaże

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

INNE MIASTA EUROPEJSKIE

Lizbona
Alicante

Ekonomia i biznes

Barcelona jest miastem posiadającym stare kupieckie tradycje. Dodatkowo warto wspomnieć, że Barcelona była jednym z pierwszych uprzemysłowionych miast Europy. Od końca XVIII wieku miasto było znane z manufaktur tekstylnych oraz produkcji maszyn dla przemysłu tekstylnego. Od tego czasu produkcja ta odgrywa duża rolę w gospodarce - Barcelona stała się również jednym z najsłynniejszych centrów mody. W 2006 roku Barcelona była gospodarzem prestiżowych targów mody Bread & Butter. Impreza ta wypadła tak pomyślnie, że od 2007 roku całkowicie przeniesiono organizację tych targów do Barcelony.

Tak jak w wielu innych nowoczesnych miastach, także i w Barcelonie ostatnimi czasy część sektora przemysłowego została zastąpiona przez dynamicznie rozwijający się sektor usług. Mimo to przemysł nadal jest istotny w gospodarce stolicy Katalonii. Główne gałęzie to: przemysł tekstylny, chemiczny, farmaceutyczny, przemysł motoryzacyjny, elektroniczny i poligraficzny. W sektorze usług wiedzie prym logistyka, wydawnictwa, telekomunikacja i technologie komputerowe.

W Barcelonie znajduje się również kilka sal kongresowych, z których najsłynniejsza jest Fira de Barcelona (Fair Trade), w których odbywa się wiele krajowych oraz międzynarodowych imprez. Ponad to prężnie rozwija się przemysł hotelarski oraz turystyczny.

Port w Barcelonie jest ważnym portem Morza Śródziemnego, zarówno dla transportu towarów jak i dla statków wycieczkowych.

Wyszukiwarka hoteli w Barcelonie

Data od:       Data do:       

WYSZUKIWARKA:
Przewodnik po Barcelonie - EBookPrzewodnik po Barcelonie - wersja papierowaSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu barcelona-przewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) BARCELONA-PRZEWODNIK.PL 2008 - 2014